about the collections
Page dedicated to three different collections of public transport tickets.
Our tickets are distinguished not only by city but also the design, price, series, and other details. In addition to the scans of tickets we present some information about the ciies from which the tickets come from. See the collections section.Got any tickets? Do not throw them away!
Contact us and enlarge our collections
You are welcome to exchange and other forms of cooperation (see contact section).


news
Paweł, 28.02.2022
Nowe miasto Legnano (Włochy) oraz ponad 100 innych nowych biletów - głównie z Polski. Zapraszam do działu nowości »

Paweł i Arek, 22.02.2022
Stronę uzupełniono o brakujące opisy miast, w tym wspomniane miasta lankijskie. Na stronie przybyło także garstka nowych biletów z Filipin, Ukrainy, Serbii i Słowacji. Zapraszam do działu nowości (sekcja kolekcje).

Paweł, 20.02.2022
Udało mi się dziś rozpoznać dwa dotychczas niezidentyfikowane bilet ze Sri Lanki!
Tym sposobem do kolekcji dołączyły nowe miasta - Anuradhapura i Matara!
W ciągu dwóch najbliższych dni na stronie powinny pojawić się opisy dotyczące tych miast i biletów.

Paweł, 04.02.2022
Dotychczas niezidentyfikowany bilet z Rosji okazał się pierwszym w kolekcji okazem z miejscowości Veškajma.
Serdeczne podziękowania za pomoc dla Pana Tadeusza i dla Tobiasza ;)

Paweł, 31.01.2022
Do zbioru przybyło 20 biletów, spośród nich najbardziej wyróżnia się cypryjska Larnaka.

Paweł, 18.01.2022
Pierwsza w tym roku aktualizacja przynosi ze sobą bilety z Polski, Rosji i Ukrainy. W tym kilka nowych miast spośród których najbardziej wyróżnia się położona za północnym kołem podbiegunowym Vorkuta! Rosyjskie nowości uzupełniają kaukaski Železnovodsk oraz obwodowy Belgorod. Ostatnim nowym miastem jest dawana stolica Chanatu Krymskiego - Bakhchysaraj (Ukraina/Krym). Notabene, Ukraina stała się trzecim państwem w kolekcji, z którego liczba biletów przekroczyła pół tysiąca!
Kolekcja liczy już ponad 14 000 biletów! Zapraszam do działu nowości »

Paweł, 31.12.2021
Na stronie pojawiła się garstka nieciekawych (z wyjątkiem Olkusza) biletów zdobytych mimochodem w grudniu tego roku.

Paweł, 04.12.2021
Tym razem aktualizacja wschodnioeuropejska, a w niej nowe miasta: Nowy Dwór Mazowiecki. Płońsk i Pyrzyce (Polska),
Lida, Maladziečna, Viciebsk (Białoruś), Jindřichův Hradec (Czechy), Berezniki (Rosja), Botoșani (Rumunia), Horishni Plavni, Alchevsk, Mariupol, Sloviansk (Ukraina).
Oprócz tego sporo ciekawych polskich biletów, m.in. Cedry Wielkie, Kętrzyn, Międzyzdroje, Ostrów Mazowiecka, Suchy Las, Ustka, Żychlin czy Kolorowe Bilety z Pabianic.
Stawkę uzupełniają bogatozdobione bilety miesięczne z rosyjskiego miasta Arzamas, a także kolejne bilety z Białorusi, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Łotwy, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.
Rosja stała się pierwszym obcym krajem, z którego liczba biletów przekroczyła 600, a Białoruś 18. który przekroczył sto biletów.
Zapraszam do działu nowości.

Paweł, 28.11.2021
Dziś mała aktualizacja włosko-japońska obfitująca w aż 10 nowych włoskich miast: Agrigento, Bari, Barletta, Brescia, Crotone, Foggia, Gela, Lecce, Matera i Messina. Nowości uzupełniają kolejne śliczne japońskie karty z Hiroshimy, Osaki i Tokyo.
Zapraszam do działu nowości »

Paweł, 25.11.2021
Tym razem wyłącznie polskie bilety, spośród których wyróżniają się okazy z Opoczna, Olsztyna,Siedlec i Sieradza oraz bardzo dawno nie widziany przedstawiciel Nowej Soli. Warszawa stała się natomiast czwartym miastem w kolekcji, z którego liczba biletów przekroczyła 300, Białystok zaś jako 26te miasto dobiło do stu! Zapraszam do działu nowości.

Paweł, 20.11.2021
Najbrzydsza aktualizacja w historii niesie ze sobą niemal wyłącznie bilety z automatu i bilety paragonowe. Wśród nich znajdziemy jednak sporo nowych miast: Gibraltar (Wielka Brytania/Gibraltar) oraz Miechów i Otwock (Polska), Opava, Vsetín (Czechy), Tarbes (Francja), Huelva, Lleida, Murcia, Santa Cruz de Tenerife, Segovia (Hiszpania), Nitra (Słowacja), Norrköping, Nyköping (Szwecja) Belfast, Blackpool (Wielka Brytania). Zaś dla estetycznej osłody do zbioru dołączył także kolejny bilet z miejscowości Czerwonak.

Paweł, 26.10.2021
Zaktualizowano kolekcjonerską mapę państw świata oraz mapę dedykowaną dla starej wersji programu Google Earth. Na mapie można zobaczyć zaznaczone wszystkie miasta ujęte w kolekcji. Pliki znajdziecie w dziale nowości.

Paweł, 23.10.2021
Udało się! Po półtorej roku od rozpoczęcia misji przywracania strony po awarii, a następnie uzupełniania biletów zdobytych w ciągu ostatnich przeszło 3,5 lat, na stronie można wreszcie zobaczyć całą moją kolekcję! By mieć motywacje do tej nieskończonej pracy na sam koniec postanowiłem pozostawić sobie lwią część najciekawszych biletów, które zgromadziłem w tym czasie. Tak aby, ta dzisiejsza aktualizacja była jednocześnie jedną z najbardziej okazałych w dziejach strony!
I tak, do zbioru dołączają przedstawiciele 3 nowych krajów oraz jednego nowe terytorium zamorskiego:
Saint Pierre oraz międzymiastowy bilet z francuskiego Reunion, Andorra la Vella (Andora), Ad-Dawḥa (Katar),
a także stołeczne La Paz i międzymiastowe bilety z Boliwii.
Mamy też 3 nowe polskie miasta: Poniatowa, Rąbino i Świecie oraz stary bilet ze Szczecinka i pierwsze w kolekcji kioskowe bilety spod samiuśkich Tater tzn. z Zakopanego!
A także mnóstwo egzotycznych nowości: Masqaṭ oraz bilety ogólnokrajowe i międzymiastowe z Omanu!
Tangalle oraz międzymiastowe, niezidentyfikowane i kolejowe bilety ze Sri Lanki!
Kuching i Lundu z dalekiej Malezji oraz międzymiastówki z Kambodży!
Drugi w kolekcji bilet z Al-Quds, czyli z palestyńskiej części Jerozolimy! Najmniejszy w kolekcji bilet z Reykjavíku (Islandia)!
Liczne karty miejskie w tym z debiutującego na stronie Bakı (Azerbejdżan) czy dalekowschodniego Sŏulu (Korea Południowa).
Nie brakuje też europejskich ciekawostek takich jak kolejne bilety z Tiraspolu i z Bendery prosto z nieuznawanego Naddniestrza czy też kolejny bilet z San Marino!
Zapraszam do działu nowości!

Paweł, 18.10.2021
Kilka biletów z Polski, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Włoch.

Paweł, 06.10.2021
Po dłuższej przerwie wracamy z drobną aktualizacją (bilety z Polski, Austrii, Czech, Niemiec i Izreala) oraz z nowiną o biletach japońskich! Okazało się, że dotychczas niezidentyfikowane bilety pochodzą z miast: Nagoya, Ōsaka, Tōkyō i Yokohama.
Serdeczne podziękowania dla Mateusza za pomoc. Zapraszam do działu nowości.

Paweł, 14.07.2021
Z przyjemnością informuję, że uzupełnione zostały również opisy wszystkich miast przedstawionych na stronie :)

Paweł, 14.07.2021
Kolejna aktualizacja, a w niej bilety ze Stanów Zjednoczonych, Chile i Peru. W stawce nowe miasta: Huanchaco i Salamanca (Peru) oraz Denver, Durham, Oceanside i Milwaukee (Stany Zjednoczone).

Paweł, 13.07.2021
Niewielka ale ciekawa aktualizacja, w której zobaczyć można m.in. nowe miasta: Sparti (Grecja) i Kutaisi (Gruzja), a także bilety z Krakowa z błędami numeratora czy bilet z Sofii przebity na bilet z Warny (Bułgaria) oraz nowości z takich krajów jak Albania, Turcja czy Meksyk.

Paweł, 21.05.2021
56 nowych biletów z Filipin! Dominują bilety międzymiastowe z wysp Luzon i Mindanao. Stawkę uzupełnia stołeczna Maynila. Zapraszam do działu nowości ;)

Paweł, 12.05.2021
Aktualizacja niesie ze sobą 129 uroczych biletów z Japonii, wśród których zobaczymy trzech debiutantów: Ichikawa, Sakai i Tsukuba, a także kolejne bilety kolejowe oraz nowości z następujących miast: Hiroshima, Kamagaya, Kyoto, Osaka, Tokyo i Yokohama.
Tym samym Tokyo stało się 24. miastem z którego liczba biletów przekorczyła 100!
W stawce pojawiło się także 7 niezidentyfikowanych biletów - zachęcam do pomocy w identyfikacji ;)
Zapraszam do działu Zapraszam do działu nowości.

Paweł, 07.05.2021
W dzisiejszej aktualizacji wyróżniają się bilety z Rędzin, Olkusza (Polska), Miskolca (Węgry) czy Rosario (Argentyna).

Paweł, 20.04.2021
Tym razem m.in. 38 biletów z Ocean City, garstka okazów z różnych stron Rosji i Rumunii oraz nowe miasto Zadar (Chorwacja).

Piotrek, 15.04.2021
Usunięto pozostałości po zaginionych w wyniku awarii biletach. Proces poprawił przejrzystość strony.

Paweł, 14.04.2021
Przeprowadzona na raty aktualizacja, a wśród niej dwa nowe miasta: Las Palmas i Telde (Hiszpania), a także m.in. kolejne bilety m.in. z Kyoto (Japonia) i Krakowa (Polska). To już 100 biletów z Japonii!
Natomiast Gdynia (Polska) i Vilnius (Litwa) są kolejno 22. i 23. miastem, z których liczba biletów osiągnęła 100 sztuk!

Paweł, 19.03.2021
W ciagu kilkunastu dni Niemcy stały się trzecią siłą kolekcji, choć jeszcze niedawno były dziewiątą! A to za sprawą ponad 200 nowych biletów, wśród których znajdziemy aż 24 nowe miasta: Bochum, Dietzenbach, Dreieich, Einbeck, Freiburg im Breisgau, Freudenstadt, Fürstenwalde, Garmisch-Partenkirchen, Gelsenkirchen, Gotha, Hameln, Hechingen, Heringsdorf, Inglostadt, Lörrach, Mainz, Nettetal, Neu-Isenburg, Oldenburg, Pinneberg, Preetz, Ravensburg, Strausberg, Zittau.
Kolekcja liczy już ponad 13 000 biletów i przy okazji sięgnęła inspirującej liczby 1111 miast !

Paweł, 13.03.2021
Tym razem garstka biletów z Polski, wśród których wyróżnia się drugi w kolekcji bilet ze Świebodzic. Tymczasem Gdańsk został trzecim miastem w kolekcji, z którego liczba biletów przekroczyła 300!.
Postępy w aktualizacji można tradycyjnie śledzić w dziale nowości.

Paweł, 09.03.2021
57 nowych biletów z Berlina, tym sposobem Berlin jest 21. miastem, z którego liczba biletów osiągnęła 100!

Paweł, 06.03.2021
Garstka nowych biletów z Izraela.

Paweł, 04.03.2021
Kolejne nowe bilety, a wśród nich m.in.: bilet w Mińska wydany z okazji Igrzysk Europejskich 2019 (Białoruś), Sarajevo (Bośnia i Hercegowina), Grenoble (Francja), Swarzędz (Polska) oraz kolejny bilet z Galle (Sri Lanka).

Paweł, 03.03.2021
Skromna aktualizacja: bilety z Holandii, w tym miasta: Amstelveen i Rotterdam, a także bilety z Cypru, Grecji, Białorusi, Belgii i Polski.

Paweł, 28.02.2021
Ponad 80 nowych biletów, wśród nich nowe miasta: Turku (Finlandia), Braga, Lagos (Portugalia), Poboišče (Rosja) i Trapani (Włochy). Postępy w aktualizacji można tradycyjnie śledzić w dziale nowości ;)

Paweł, 21.02.2021
Ponad 50 nowych biletów z Litwy: Vilnius, Kaunas, Marijampole. Litwa została 16tym krajem w kolekcji, z którego liczba biletów przekroczyła 100.

Paweł, 20.02.2021
Ponad 100 nowych biletów z Czech, wśród nich nowe miasta: Havířov, Karviná, Přerov, Třinec. Czechy są tym sposobem 5tym państwem w kolekcji, z którego liczba biletów przekroczyła 300, a Praga 20tym miastem, z którego liczba biletów przekroczyła 100! Postępy w aktualizacji można tradycyjnie śledzić w dziale nowości.

Paweł, 08.02.2021
Blisko 50 nowych biletów ze Słowacji, w tym nowe miasto: Dolný Kubín. Tymasamym Słowacja została 15tym krajem w kolekcji, z którego liczba biletów przekroczyła 100!
Postępy w aktualizacji można tradycyjnie śledzić w dziale nowości.

Paweł, 07.02.2021
Ponad 70 nowych biletów z Włoch, w tym nowe miasta: Catania i San Donà di Piave.

Paweł, 31.01.2021
Nowe miasto Scarborough (Wielka Brytania) oraz m.in. Izmir (Turcja), Tbilisi (Gruzja), Hanoi (Wietnam) i Luksemburg (Luksemburg).

Paweł, 16.01.2021
Z okazji zawodów Pucharu Świata w Zakopanem - na naszej stronie debiut: Zakopane!
Postępy w aktualizacji można tradycyjnie śledzić w dziale nowości.

Paweł, 14.01.2021
Od dziś postaram się systematycznie wrzucać na stronę chociaż kilka nowych biletów tygodniowo.
Postępy można śledzić w dziale nowości »


Piotrek i Paweł, 13.01.2021
Udało się odzyskać oryginalne newsy z okresu 11.2016-12.2017!

Paweł, 12.01.2021
Nowe miasta w zbiorze: Toulouse, Versailles (Francja) oraz Irákleio i Leptokaryá (Grecja)

Paweł, 11.01.2021
Po wielu miesiącach prac moja kolekcja została przywrócona do stanu sprzed awarii!!

Paweł, 02.03.2020
Rozpoczęto przywracanie utraconych skanów ;)

Paweł, 01.12.2017
Od poprzedniej aktualizacji minęło już wiele miesięcy, z tym większą radością prezentuję nowe aktualizację bogatą w wiele niesamowitych biletów które w tym czasie wzbogaciły kolekcję. Najcenniejszą zdobyczą jest Stepanekert (Górski Karabach) oraz Bandar Seri Begawan i Seria (Brunei), za które pragnę serdecznie podziękować Monice i Mirkowi.
Ponadto zagraniczne zdobycze z Kazachstanu: Shymkent, Astana i Almatı oraz Bułgarii: Kazanlăk, Sevar, Stara Zagora i Veliko Tărnovo, a także m.in. Salta (Argentyna), Ḍhākā (Bangladesz), Boryspil (Ukraina) i międzymiastowe bilety z Ugandy.
Z krajowych biletów najcenniejszym okazem są Cedry Wielkie, a uwagę zwracają także Kętrzyn, Pruszcz Gdański, Sokółka, Ząbki oraz bilet PKS z kasy biletowej z miejscowości Iłża .

Paweł, 17.03.2017
Do zbioru dołączyły tym razem dwa nowe miasta: Korinthos (Grecja) i Baghdād (Irak)! Kolekcja wzbogaciła się zatem o kolejny nowy kraj! Poza tym kolejne bilety m.in. z miast: Brodnica, Iława, Myszków, Zielona Góra oraz nowe katowickie bilety z błędem drukarskim.

Paweł, 23.02.2017
Do zbioru dołączyło 56 biletów z czego aż 51 pochodzi z Estonii, wśród nich reprezentanci wszystkich dotychczas zdobytych miast: Kohtla-Järve, Pärnu, Tallinn i Tartu, ale i także nowe unikalne miateczka Rapla i Saku! Ponadto, długo oczekiwany, pierwszy w kolekcji bilet z Kyōto (Japonia) oraz prześliczne okazy z Tōkyō i Ōsaka. Stawkę nowo zdobytych miast uzupełnia sardyńskie miasto Sassari (Włochy)!

Arek, 16.02.2017
Przybyło ponad 100 nowych biletów, w tym 3 nowe kraje w mojej kolekcji reprezentowane przez: Gazimağusa (Cypr/Cypr Północny), İzmir (Turcja) i Hà Nội (Wietnam) oraz m.in. Tbilisi (Gruzja), Belluno (Włochy) czy całkowicie nowe na stronie miasto Scarborough (Wielka Brytania). Zapraszam do działu nowości »

Paweł, 16.02.2017
Do kolekcji dołączyły pierwsze w tym roku nowe miasta: Sūzhōu (Chiny), Gazimağusa (Cypr/Cypr Północny), Maastricht, s-Hertogenbosch (Holandia) oraz Coimbatore i Kolkātā (Indie).
A także kolejne bilety m.in. z Almatı (Kazachstan) czy Rijeka (Chorwacja).
Zapraszam do działu nowości » Serdeczne podziękowania dla Izy ;)

Arek, 01.02.2017
Oznaczono 70 biletów, w tym 9 nowych miast 2 nowe kraje w kolekcji reprezentowane przez: Astana (Kazachstan) i Batumi (Gruzja).

Paweł, 29.01.2017
Sensacyjny szturm biletów z Algieru (Algieria) oraz konkretne doładowanie z Kielc, a także Kolorowe Bilety bilety z Pabianic i komunistyczny okaz ze Skarżyska-Kamiennej. Te i inne nowe bilety jak zwykle w dziale nowości.

Paweł, 31.12.2016
Czas na tradycyjne końcoworoczne podsumowanie roku. W minionym roku do zbioru przybyło 1038 biletów (z 10067 do 11105), w tym 84 nowe miasta (z 956 do 1040) i 8 nowych współczesnych państw (z 101 do 109). Za największy sukces należy uznać zdobycie żetonu na metro z Pjongjangu - stolicy Korei Północnej oraz bilety z takich krajów historycznych jak Brytyjski Mandat Palestyny i Rodezja :)

Paweł, 26.12.2016
Kolekcję wzbogacił kolejny kraj - Salwador, którego przedstawicielem jest bilet międzymiastowy. Oprócz tego kolejne nowe miasta: Klagenfurt (Austria), Puerto del Rosario (Hiszpania), Jaypur, Muṁbaī, Udupi (Indie), Gliwice, Świebodzice (Polska), Boston, Eagle, Washington (Stany Zjednoczone).
Do zbioru dołączyły także kolejne bilety z m.in. takich miast jak: al-Qāhirah (Egipt), Lahaur (Pakistan), Szczytno, Świdnica, Wągrowiec i Żychlin (Polska). Szczególną uwagę zwraca kolejny żeton z Ljubljany (Słowenia) oraz bilet z błędem z Wałbrzycha. Zapraszam do działu nowości » gdzie zobaczyć można bilety z dwóch ostatnich aktualizacji.
A za darowizny serdecznie dziękuję Kubie, Tobiaszowi oraz anonimowej ofiarodawczyni z Krosna, która postanowiła udupić moją kolekcję indyjskimi zdobyczami ;) Okazuje się, że i takie słowo potrafi mieć pozytywny wymiar :D
Ofiarodawcom i wszystkim odwiedzającym życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! ;)

Paweł, 26.11.2016
Do zbioru dołączyły 2 nowe kraje: miasto-państwo Monako i archipelag Seszele;
a także kolejne nowe miasta: Karpogory, Kinel (Rosja), Johannesburg, Kaapstad (Południowa Afryka) i Modena (Włochy).
Oprócz tego nowości m.in. z takich miast jak: Hoeng Gong (Chiny/Hongkong), Accra (Ghana), Augustów, Bartoszyce, Brodnica, Kórnik, Sandomierz, Szczytno (Polska) czy Arhangelsk (Rosja).
Przy okazji jeden z biletów z Bilbao został zweryfikowany i przeniesiony do Getxo (Hiszpania) stając się kolejnym miastem w kolekcji. Zapraszam do działu nowości » a za egzotyczne prezenty serdecznie dziękuję Krzyśkowi ;)

18.11.2016
Alguém de Angola visita o nosso site novamente!
Olá! Amigo angolano, por favor escreva para nós! Estamos à procura de bilhetes de seu país!


Someone from Angola visit our website again!
Hello! Angolan Friend, please write to us! We are looking for tickets from your country!


Paweł, 15.11.2016
Garstka biletów wśród których dominującą rolę pełni Georgetown (Malezja) i Lublin (Polska). Serdeczne podziękowania dla Sabiny, Doroty, Dominiki i Kuby oraz anonimowych lubelskich ofiarodawców ;)

Paweł, 04.11.2016
4 nowe niemieckie miasta: Gießen, Hanau, Kamen i Osnabrück, a także m.in. duża ilość biletów z Czech i Słowacji oraz masa biletów z Gdańska do oglądnięcia w dziale nowości.

Paweł, 19.10.2016
Pierwsza od blisko pół roku aktualizacja obejmuje 5 nowych miast: , Děčín (Czechy), Augsburg, Pirna, Regensburg (Niemcy), Figline Valdarno (Włochy), a także wiele polskich biletów m.in. z Hajnówki, Szczecinka i Tychów czy też specjalne bilety wydane z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapraszam do działu nowości.

Paweł, 04.05.2016
Skromna aktualizacja, wśród której wyróżniają się bilety z Hajnówki, Nysy i Bolesławca.

Paweł, 10.04.2016 i 30.03.2016
Do kolekcji dołączyły aż trzy nowe kraje: Kirgistan, Mjanma i Zimbabwe reprezentowane przez bilety międzymiastowe! Zaklasyfikowany pod dzisiejsze Zimbabwe okaz reprezentuje za razem Rodezję - historyczne terytorium z lat 1965-1979! Oprócz tego do kolekcji dołączył bilet międzymiastowy z Tel Avivu do Jerozolimy z 1946 roku, a więc z czasów gdy na terytorium nieistniejącego wówczas państwa Izrael znajdował się Brytyjski Mandat Palestyny!
Zdobyte zostały także trzy nowe miasta: Muntinlupa, Pasay i Quezon (Filipiny) oraz m.in. bilet miesięczny z Pleszewa.
*Na dzień dzisiejszy kraje i terytoria historyczne klasyfikujemy według aktualnej przynależności terytorialnej, stąd też np. bilet międzymiastowy z dawnego Mandatu Palestyny znajdziecie pod państwem Izrael. Pracujemy nad nowym systemem umożliwiającym przegląd państw historycznych, jednak z uwagi na niewielką ilość czasu wolnego na zmiany będzie trzeba jeszcze jakiś dłuższy czas poczekać. Tymczasową opcją wyodrębnienia takich biletów jest wpisanie w wyszukiwarkę hasła kraje historyczne.

Paweł, 10.03.2016
Druga w 2016 roku aktualizacja przebiega pod hasłem rekordów:
1) zbiór liczy już ponad 1000 miast świata!
2) przybyły najdalej wysunięte na południe miasta w kolekcji: Ushuaia (Argentyna), Punta Arenas, Puerto Natales i Amarga (Chile)
3) jak również trzecie najdalej wysunięte na północ miasto w kolekcji - Salehard (Rosja)!
Zdobyte zostały także inne rosyjskie miasta: Dubna, Gelendžik, Gusev, Kimry, Krasnoznamensk, Maloe Isakovo, Petergof, Podporože, Svetlogorsk, Tjumen, Uglič, Vasilkovo, Vjazma, Zelenogradsk oraz kolejne bilety z Tobolska.
Stawkę nowych miast uzupełnia São Paulo (Brazylia)

Paweł, 04.02.2016
Jeden z dotychczas niezidentyfikowanych biletów » został rozpoznany i opisany jako miasto Toyonaka (Japonia).
Za pomoc serdecznie dziękuję Tobiaszowi. Niestety bilet oznaczony jako Gurevsk #2 okazał się błędnie zidentyfikowany i został przeniesiony do miejscowości Svetlyj. Za błąd serdecznie przepraszam, a za informację dziękuję Artemowi.
Zaktualizowane zostały także mapa państw » i mapa miast dla Google Earth ».

Paweł, 30.01.2016
200 nowych biletów, w tym kolejne 2 nowe kraje i aż 35 nowych miast, są to: Pyǒngyang (Korea Północna !!!), Malé (Malediwy), Liège (Belgia), Arica, Punte Alto i San Antonio (Chile), Xīān (Chiny), Litomyšl i Valašské Meziříčí (Czechy), Al-Iskandarijja (Egipt), Oulu (Finlandia), Brest, Cannes, Chartres, Le Havre, Mulhouse, Orléans, Saint-Nazaire i Troyes (Francja), North Paravur i Perumbavoor (Indie), Öskemen (Kazachstan), Bielefeld, Halle i Schwedt {Oder} (Niemcy), Murowana Goślina (Polska), Kolomna (Rosja), Baia Mare i Reșița (Rumunia), Cam Ranh i Hà Nội (Wietnam), Grugliasco, La Spezia, Pistoia i Siracusa (Włochy).
Ponadto m.in. Kolorowy Bilet 2014 z Pabianic, stare bilety z Rumunii, estońskie Tartu, syberyjski Irkutsk, hinduskie Kochi i wiele wiele innych ^^

Paweł, 31.12.2015
Tradycyjna aktualizacja podsumowująca miniony rok niesie ze sobą 101. kraj w kolekcji jakim jest Jordania reprezentowana przez bilet międzymiastowy. Oprócz tego do kolekcji dołączył m.in. bilet PKS z Dąbrowy Tarnowskiej. Warto odnotować także, że Bydgoszcz stał się kolejnym miastem, z którego liczba biletów w zbiorze sięgnęła 100.
Podsumowując, w roku 2015 przybyły 902 bilety (z 9165 do 10067), w tym 101 nowych miasta (z 855 do 956) i 8 nowych krajów (z 93 do 101).

Paweł, 08.11.2015
Stało się! Kolekcja liczy już 10 000 biletów ze 100 pełnoprawnych (ONZ) krajów świata!
Do kolekcji dołączyły bowiem: Laos i Kambodża reprezentowane przez bilety międzymiastowe, a także m.in. Yogyakarta (Indonezja), Hồ Chí Minh (Wietnam) i karta miejska z Rybnika. Serdeczne podziękowania dla Gosi, Emilii, Agnieszki i Szczecineckiej Rodzinki ;)

Paweł, 29.09.2015
W ciągu września na stronie pojawiło się trochę nowych biletów spośród których wyróżnić należy nowe miasta: Grenoble (Francja), Chemnitz (Niemcy), Săcele, Sinaia, Târgu Mureș (Rumunia) oraz kolejne bilety m.in. z Piławy Górnej, Dzierżoniowa (Polska) czy Tirany (Albania).

Paweł, 20.07.2015
Najciekawszymi okazami są tym razem tokeny autobusowe i karta elektroniczna miasta Ljubljana (Słowenia) oraz brytyjski żeton autobusowy z 1927 roku.
Ponadto, nowymi miastami w kolekcji są także: Osieczna, Pawłowice, Ścinawka Średnia (Polska), Azor (Izrael), Almatı (Kazachstan), Rabat (Malta), Linz (Austria), Cherbourg-Octeville i Thonon-les-Bains (Francja), Firá i Volos (Grecja), Edmonton (Kanada), Cottbus i Görlitz (Niemcy), Aroneanu (Rumunia), Providence (Stany Zjednoczone), Zug (Szwajcaria) oraz Dundee (Wielka Brytania).
Warto odnotować także, że Skarżysko-Kamienna zostało 14. miastem w kolekcji (12. polskim), z którego liczba biletów przekroczyła 100!

Paweł, 06.07.2015
Do zbioru dołączyły rosyjskie: Snežnogorsk - kolejne miasto zamknięte! i zarazem najdalej wysunięta na północ miejscowość w kolekcji!, Korsakov - z Sachalina!, Belinskij, Gavrilov-Jam, Mihajlovka, Novočeboksarsk, Novorossijsk, Pleseck, Severodvinsk! Sumarycznie daje to już magiczną liczbę ponad 100 rosyjskich miast! :)
Nowościami są także: Fargona (Uzbekistan), Rønne - Bornholm (Dania), Hofheim am Taunus i Villingen-Schwenningen (Niemcy), Kremenchuk (Ukraina) oraz Trnava (Słowacja).
Oprócz tego w zbiorze znajdziecie m.in. kolejne bilety z Prishtinë (Serbia/Kosowo), jednodniowe bilety ze Szczecinka oraz sporo polskiej masówki.

Paweł, 28.02.2015
Cała masa ciekawych biletów spośród których na wyróżnienie zasługują: międzymiastowe (Oman), Kingston (Jamajka), międzymiastowe (San Marino), niesamowite Toshkent i Samarqand (Uzbekistan), Aqtöbe (Kazachstan), żeton z Guǎngzhōu (Chiny)
oraz kolejne bilety z miast Yerevan (Armenia) i Dubayy (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a także międzymiastowe Filipiny.
Do tego aż 20 nowych miast Rosji: Sarov - miasto zamknięte!, Čerkessk - Karaczajo-Czerkiesja, Joškar-Ola i Volžsk - Rep. Mari El, Novyj Urengoj - Jamalsko-Nieniecki OA, Almetevsk, Gurevsk #2, Himki, Kovrov, Muhtolovo, Novokuzneck, Osinniki, Penza, Rjazan, Salavat, Smolensk, Sobinka, Toljatti, Vjatskie Poljany i Vologda.
8 miast Meksyku: Cadereyta Jiménez, Cancún, Córdoba, Ensenada, Mexicali, Orizaba, San Rafael i Tijuana.
oraz Coventry, Oxford (Wielka Brytania) i Beauvais (Francja).

Arek, 28.02.2015
Do kolekcji przybyły 2 nowe miasta z 2 nowych krajów: Toskhent (Uzbekistan), Guǎngzhōu (Chiny).

Piotrek, 28.02.2015
Do kolekcji przybyło kilka nowych miast i 4 nowe kraje: Toskhent (Uzbekistan), międzymiastowe (Oman), Dubayy (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Istanbul (Turcja) oraz Den Haag i Eindhoven (Holandia)

Paweł, 15.02.2015
Przez około pół roku mieliście możliwość zadecydować jak opisać jeden z mołdawskich biletów. Osiągnięcie przewagi 3 głosów (8 do 5) dla jednej z możliwości, w tak niewielkiej ankiecie, po tak długim okresie czasu, jest chyba najlepszym momentem na podjęcie decyzji.
A zatem, za sprawą Waszych głosów, na stronie pojawiła się nowa miejscowość - Cărpineni (Mołdawia).
Do biletowego formularza wprowadziłem natomiast dwie nowe ikonki:
- plastikowa karta elektroniczna, karta miejska plastikowa karta elektroniczna
- tekturowa karta elektroniczna tekturowa karta elektroniczna.

Paweł, 31.01.2015
Od początku roku na stronie w niewielkich ratach przybywały kolejne bilety. Nowymi miastami zdobytymi w styczniu są:
Reykjavík (Islandia), Dakar (Senegal), Tiranë (Albania), Ruse (Bułgaria), Albolote, Badalona (Hiszpania), Veracruz (Meksyk), Jugorsk (Rosja), Novi Sad (Serbia), Miami (Stany Zjednoczone), Ajka, Dunaújváros, Kecskemét, Nagykanizsa, Nyíregyháza, Salgótarján, Szombathely, Tapolca, Veszprém (Węgry), Hải Phòng (Wietnam) oraz Badesi i Olbia (Włochy).
Pojawiły się także m.in. starsze bilety z Węgier i z Austrii z okresu 1949-1980, kolejny bilet z miasta Accra (Ghana), limitowane bilety
z Rzymu wydane z okazji kanonizacji papieża Jana XXIII oraz zaświadczenie uprawniające do bezpłatnego przejazdu autobusem MZKP Tarnowskie Góry (Polska)!.

Paweł, 06.01.2015
Niezidentyfikowany do tej pory bilet z Czechosłowacji udało się rozpoznać jako Rakovník. Zachęcam do zapoznania się z biletem
i szczegółowym opisem jego niełatwej identyfikacji [zobacz »], a za pomoc serdecznie dziękuję Grześkowi ;)

Paweł, 29-31.12.2014
Końcoworoczna aktualizacja - nowe miasta: Jędrzejów (Polska), Mendoza (Argentyna), Guben i Leipzig (Niemcy) oraz kolejne bilety
z Caracas (Wenezuela). Oznaczono także bilet pamiątkowy wydany przez Tramwaje Śląskie dla zajezdni Chorzów.
Rok 2014 był rekordowym w skali kolekcji za równo pod względem ilości nowych biletów - 1954 bilety (z 7211 do 9165) jak i pod względem liczby nowych miast - 146 (z 709 do 855). Podbitych zostało 7 nowych krajów (z 86 na 93) i aż 9 terytorium o spornym/zależnym statusie politycznym (z 4 do 13), co przy stale rozrastającej się kolekcji trzeba uznać za wielki sukces! ^^

Paweł, 20.12.2014
Z myślą o pasjonatach geografii udostępniam nową opcję. Od dziś możecie zobaczyć wszystkie 850 miast kolekcji oznaczonych na jednej mapie świata. Jak to zrobić? Wystarczy pobrać plik mapa.kmz znajdujący się w dziale kolekcja pod linkiem wersja dla Google Earth
i wczytać go do programu Google Earth (program dostępny bezpłatnie w internecie).
W razie jakichkolwiek problemów z otwarciem pliku - piszcie! :) Życzę dobrej zabawy i Wesołych Świąt! ;)

Paweł, 14.12.2014
NARESZCIE! Do kolekcji wreszcie dołączyła Brazylia, którą reprezentują Rio de Janeiro, Duque de Caxias i Petrópolis.
Jak to możliwe, że tak wielki kraj zostaje podbity dopiero jako 93. w kolekcji? Wyjaśnieniem jest nie tylko spodziewany brak biletów w większości środków transportu czy karty elektroniczne w wielkich miastach, ale także kierowcy, którzy nie rozdają/odbierają bilety pasażerom przy opuszczeniu pojazdu. Dlatego wielkie podziękowania należą się Natalii, która w ciągu niespełna roku dzielnie wyszarpała te kilkanaście biletów, które od dziś możecie tutaj zobaczyć. Oprócz brazylijskich zdobyczy kolekcję wzbogaciły m.in. Uppsala (Szwecja), Tiānjīn (Chiny) oraz Tallinn i prowincja Harjumaa (Estonia).

Paweł, 23-24.11.2014
2 nowe terytoria i wiele ciekawych miast (w tym 13 nowych) takich jak: Kochi (Indie), Ben Arous i Tunis (Tunezja), Bergen (Norwegia), Hamilton (Wielka Brytania/Bermudy), Saint Helier (Wielka Brytania/Jersey), Kotor i Pljevlja (Czarnogóra), Ulaanbaatar (Mongolia), Accra (Ghana), İzmir i İstambul (Turcja), Chişinău (Mołdawia) i Tiraspol (Mołdawia/Naddniestrze), Göttingen (Niemcy), Valletta (Malta), Rosice (Czechy), Zwolle (Holandia), Krung Thep (Tajlandia), Liverpool (Wielka Brytania) oraz Somma Lombardo (Włochy) do oglądnięcia w dziale nowości.

Paweł, 24.10.2014
70 nowych biletów, wśród nich aż 40 sztuk z amerykańskiego Ocean City! Oprócz nich, nowe miasta: Dover (Stany Zjednoczone) i Córdoba (Hiszpania).

Paweł, 17.10.2014
Aktualizacja! Nowe miasta: Navapolack (Białoruś), Yerushalayim/Al-Quds (Izrael/Palestyna), Panevėžys (Litwa), Jēkabpils (Łotwa), Ulm (Niemcy) i Ščjokino (Rosja). A także m.in. Tallinn i Rīga z czasów ZSRR.

Paweł, 26.09.2014
Kolejne nowe kraje i nowe miasta: Accra (Ghana), Lefkoşa (Cypr/Cypr Północny), Río Cuarto i Villa del Rosario (Argentyna), Uljanovsk (Rosja), Bradu (Rumunia) oraz Mykonos (Grecja), a także m.in. Brzeg, Dębica i bilety z Gdańska wydane z okazji Mistrzostw Świata w siatkówce 2014.

Paweł, 11.09.2014
Kolejne egzotyczne bilety i aż 3 nowe kraje! Nie zwalniamy tempa: Lahaur (Pakistan), międzymiastowe (Bangladesz), Prishtinë, Hajvali, Gjakovë, Gjilan, Kamenicë (Serbia/Kosowo), Subotica (Serbia), Melbourne (Australia), Jakarta (Indonezja), Skopje (Macedonia), Nürnberg (Niemcy), Loughborough, Buxton (Wielka Brytania) i inne!
Wraz z terytoriami i państwami o spornym/zależnym statusie politycznym kolekcja liczy już 100 krajów (91+9)!

Paweł, 06.08.2014
Niemal 50 nowych biletów, wśród nich m.in.: Kiten (Bułgaria), Saint-Quentin (Francja), Spišská Nová Ves (Słowacja), Rijeka (Chorwacja), Karagandy (Kazachstan) oraz Boguszów-Gorce, Gorlice, Jaworzno i Dzierżoniów (Polska).

Arek, 24.07.2014
Dzisiejsza niewielka aktualizacja przyniosła dwa nowe państwa w mojej kolekcji: Cypr, reprezentowany przez Páfos oraz Meksyk, za sprawą swej stolicy México. Ponadto kolekcję zasiliły okazy m. in. z Valencii czy Frankfurtu. Kilka dni temu zbiór powiększył się o bilety z polskich miast takich jak: Stargard Szczeciński, Ełk czy Tarnobrzeg.

Paweł, 23.07.2014
Kolekcję zasiliły 2 nowe kraje: Rwanda i Uganda, których reprezentantami są bilety międzymiastowe oraz aż 25 nowych miast:
Goce Delčev (Bułgaria), Hranice, Kroměříž, Strakonice, Teplice, Ústí nad Labem (Czechy), Rodos (Grecja), Burg, Halberstadt, Mannheim, Plauen (Niemcy), Kopejsk (Rosja), Constanța, Craiova, Drobeta-Turnu Severin, Galați, Oradea, Suceava (Rumunia), Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Poprad (Słowacja), Biel (Szwajcaria), Örebro (Szwecja), Tatabánya (Węgry), Manchester (Wielka Brytania). Przy okazji pragnę z przyjemnością ogłosić, że liczba miast w zbiorze sięgnęła 800!

Paweł, 08.07.2014
Długo wyczekiwany Kórnik, stolica Kazachstanu Astana, a także 20 biletów z Peru reprezentujących miasta Lima i Callao to główni bohaterowie dzisiejszej aktualizacji. Oprócz tego m.in. 5 nowych włoskich miast: Belluno, Reggio di Calabria, Reggio nell Emilia, Modica i Sirmione oraz ciekawe bilety z Krakowa z dziwnym błędem drukarskim.

Paweł, 26.06.2014
Niezwykła aktualizacja przynosi ze sobą dwa wyjątkowe bilety z Saint Peter Port (Wielka Brytania/Guernsey) oraz z Douglas (Wielka Brytania/Wyspa Man), a także 87. kraj w kolekcji - Indonezja ,której przedstawicielem jest Jakarta. Stawkę nowych miast uzupełniają Larnaka (Cypr) i Ventspils (Łotwa). Uwagę zwracają także dawno nie widziane wśród nowości Ostrołęka i Ciechanów.
Z wielką przyjemnością zapraszam do działu nowości »

Paweł, 25.06.2014
Wyjaśnienie: W dziale nowości pojawiło się 5 żetonów z różnych miast, nie są to jednak nowe okazy a żetony, które od dawna możecie oglądać na stronie. Zmiany jakości poszczególnych plików wymusiły konieczność wstawienia ich ponownie. Za to drobne zamieszanie serdecznie przepraszam ;)

Paweł, 23.06.2014
Dodano kilka nowych biletów, w większości z Zielonej Góry.

Paweł, 18.06.2014
Nowe miasto - Fiumicino (Włochy), bilet z prywatnego przedsiębiorstwa transportowego PTS BUS TRANS Tychy i inne ;)

Paweł, 07.06.2014
Wśród niemieckich biletów znaleziono błąd identyfikacyjny, w skutego czego do zbioru przybyło nowe miasto - Rodgau.
Za błąd serdecznie przepraszam ;)

Paweł, 06.06.2014
Kolejna aktualizacja a wraz z nią 4 nowe miasta: Mozyrz, Pińsk, Soligorsk (Białoruś) i Tambow (Rosja). A także m.in.: token na metro w Mińsku oraz bilety wydane z okazji Mistrzostw Świata w Hokeju (także z Mińska) i kolejny bilet z Łodzi wydany z okazji Mistrzostw Świata w Siatkówce!

Paweł, 05.06.2014
Garść biletów, wśród nich m.in.: 3 okazy z Rokietnicy, bilet nocny ze Szczecinka oraz kilka nieco starszych biletów z Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego i Zgierza.

Paweł, 31.05.2014
W ciągu ostatnich kilku dni na stronie przybyło ponad 200 biletów wśród których dominują okazy z Tychów, Łodzi i Płocka. Tym sposobem Łódź stała się pierwszym po Krakowie miastem w kolekcji, z którego liczba biletów osiągnęła 300. Natomiast Tychy zostały 11. miastem, z którego liczba biletów przekroczyła 100. Sumarycznie na stronie możecie zobaczyć już ponad 10 000 biletów! Kolejna aktualizacja już wkrótce.

Paweł, 13.04.2014
Od dziś na stronie możecie zobaczyć największy z dostępnych w internecie zbiór biletów z Wodzisławia Śląskiego (!) oraz bilet PKS z Choszczna. Tym samym padła magiczna granica 8 tys. biletów!

Paweł, 11.04.2014
Aż 17 nowych miast: Baranowicze (Białoruś), Plewen (Bułgaria), Kolin, Tabor i Trutnov (Czechy), Niort (Francja), Retimno (Grecja), Brampton (Kanada), Szawle (Litwa), Bielce (Mołdawia), Frankfurt nad Odrą (Niemcy), Ocean City i Spokane (Stany Zjednoczone), Równe (Ukraina), Crawley (Wielka Brytania) oraz Arezzo i Forli (Włochy), a także m.in. stare bilet z Czerownaku i Petersburga z 1971 roku, czyli z czasów gdy ten nazywany był jeszcze Leningradem.

Paweł, 02.04.2014
Na stronie przybyło kilka nowych miejscowości: Piatigorsk, Widnoje (Rosja), Pilzno (Czechy), Langen (Niemcy), Limerick (Irlandia), Kamagaya (Japonia) i Zakamienny Klin (Słowacja). Ponadto uwagę zwracają nowe wzory biletów z Bydgoszczy, Elbląga i Jarosławia oraz tokeny z Krakowa i Kijowa.

Paweł, 24.03.2014
Niewielką aktualizację zdominowały bilety z Włochy, w tym nowe miasta Chiavari i Savona. Do zbioru przybyły także m.in. francuska Nicea, bardzo ciekawy bilet na linię komunikacji miejskiej łączącej Niceę z Monako oraz słynny bezpłatny bilet z Moskwy rozdawany za 30 przysiadów.
Więcej o tym w dziale nowości.

Paweł, 06.03.2014
Ukraińska inwazja niesie ze sobą ponad 150 nowych biletów wśród także nich nowe miasta Niecieszyn, Artiomowsk, Gorłówka, Konotop i Kramatorsk. Tym samym Ukraina stała się drugą siłą kolekcji i pierwszym oprócz Polski krajem, z którego liczba biletów w kolekcji przekroczyła 300.

Paweł, 04.03.2014
Dodano bilety zdobyte na Krakowskiej Giełdzie Piwnej, wśród nich nowe miasta - Swindon i Oldham (Wielka Brytania), kolejne piękne bilety miesięczne z rosyjskiego Arzamas oraz dużo polskich biletów m.in. z Polic, Hajnówki, Wodzisławia Śląskiego i Żagania
(hide older) Keep up to date - subscribe to the RSS news

random ticket

city of the day - ()

stats
Views: 55146
Last update:2022.3.8 16:33:47
Total count of tickets:14529
Total count of countries:115
Total count of cities:1195 (210 pl)

Piotrek's collection:
Tickets in collection count: 2541 / 3262
Countries in collection count: 51
Cities in collection count: 301 (128 pl)

Paweł's collection:
Tickets in collection count: 14157 / 14277
Countries in collection count: 115
Cities in collection count: 1183 (210 pl)

Arek's collection:
Tickets in collection count: 1466 / 1469
Countries in collection count: 36
Cities in collection count: 189 (116 pl)
Free counters!
statistics with flags since 28.03.2010
Najlepsze strony kolekcjonerskie
vote for us!
All rights reserved.